Victorie în 59 de minute pentru CSM Arcada

85

Echipa masculină de volei CSM Arcada s-a apropiat la patru puncte de liderul VM Zalău după victoria din meciul de joi cu U Cluj-Napoca. Jocul cu formația clujeană a fost câștigat de CSM Arcada cu scorul 3-0 după 59 de minute de joc.

După un prim set câștigat cu scorul 25-10, gălățenii s-au impus cu 25-13 în setul secund și 25-19 în al treilea.

Pentru CSM Arcada au punctat în meciul cu formația clujeană: Ivan Boronjak 14p, Paul Sanderson 13p, Alexandra Kullo 12p, Julian Bissette 10p, Vlad Cuciureanu 10p, Angel Perez 1p.

După victoria cu formația clujeană CSM Arcada este pe locul 3 în Divizia A1 cu 40 de puncte din 17 jocuri, la egalitate de puncte cu echipa de pe locul doi, SCM Craiova, 4 puncte mai puțin decât liderul VM Zalău.

Până la finalul sezonului regulat al Diviziei A1 mai sunt de disputat două etape, iar CSM Arcada va juca la București, cu CSM, 13 martie, în direct la Digi Sport, și pe teren propriu cu Dinamo.