Voința Cudalbi a învins revelația turului în etapa a XVII-a din Liga a IV-a

246

Nou promovata în primul eșalon județean, Voința Cudalbi, a obținut a cincea victorie stagională în etapa a XVII-a din Liga a IV-a. Formația din Cudalbi s-a impus cu scorul 3-1 în jocul de pe teren propriu cu Muncitorul Ghidigeni – revelația turului, echipă aflată în cădere liberă în retur.

La pauză a fost 1-1, gazdele și-au concretizat victoria în minutele 60 și 80. Pentru învingători au marcat: Costică Țicău, Claudiu George Stoian și Cristi Costică. Oaspeții au punctat prin Neculai Zlătaru – cel mai bun marcator al formației din Ghidigeni.

Voința Cudalbi este pe zece în clasamentul la zi din Liga a IV-a cu 18 puncte din 17 jocuri, în timp ce formația din Ghidigeni este pe locul opt cu 23 de puncte, 17 jocuri. În cele patru etape din tur formația din Ghidigeni a înregistrat patru înfrângeri!

Etapa viitoare Voința Cudalbi va juca pe teren propriu cu Unirea Braniștea, în timp ce formația din Ghidigeni va primi replica celor de la Viitorul Costache Negri.