CSMG a pierdut meciul trei al finalei cu Corona

686

Hocheiștii de la CSM Galați au pierdut primul meci al finalei Campionatului Național de Seniori de la Brașov. Formația gălățeană a cedat cu scorul 2-6, jocul cu cei de la Corona.

Diferența în jocul de vineri s-a făcut în prima repriză, câștigată de formația brașoveană cu scorul 3-0! Treimea secundă s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, iar repriza a treia a fost câștigată de Corona Brașov cu scorul 1-0. Cele două goluri ale gălățenilor au fost marcate de Alexandr Neznamov, pasă Baskov și Hildebrand, Rybalko, pentru 3-1 și 5-2.

Sâmbătă, de la ora 18.30, tot la Brașov este programat meciul patru al seriei. După trei jocuri Corona conduce cu scorul general 2-1 și mai are nevoie de o victorie pentru a fi declarată campioană.