Hocheiștii de la CSM Galați sunt vicecampioni!

737

Echipa de hochei de la CSM Galați a cucerit medaliile de argint în Campionatul Național de Seniori. Formația gălățeană a cedat cu scorul 2-7, meciul patru al finalei disputat sâmbătă la Brașov.

CSM Galați a deschis scorul, minutul 4, gol marcat de Zagidulin în situație de inferioritate numerică, Brașovul a egalat în minutul 10, în superioritate numerică, 1-1 fiind și scorul după două reprize. Formația gălățeană a condus și cu 2-1, gol marcat de Neznamov, minutul 24, dar Brașovul a egalat, în minutul 30, gol marcat în superioritate numerică. După partea secundă formația din Brașov a intrat în avantaj scor 3-2, după golul marcat în minutul 24. În ultima partea a jocului Brașovul a marcat de 4 ori și s-a impus.

Cu scorul general 3-1 Corona Brașov a câștigat ediția 2018-2019 a Campionatului Național de Seniori. Felicitări campionilor, onoare vicecampionilor!