Mălina Smârdan a trecut de Prutul Vlădești în a doua victorie din retur

351

Fosta campioană din Liga a V-a Mălina Smârdan își continuă parcursul cu victorii în lupta pentru podiumul din al doilea eșalon județean. În etapa a XVII-a gruparea de lângă Galați s-a impus cu scorul 3-0 (1-0), pe teren propriu, în jocul cu cei de la Prutul Vlădești.

Cele trei goluri ale formației din Smârdan au fost marcate de: Viorel Munteanu, minutul 38, Robert Stoica, minutul 58, și Florin Doca, minutul 62.

În victoria cu formația din Vlădești Mălina Smârdan a jucat în formula: Ionel Crihană – Ciprian Apostolache, Ionuț-Adrian Carp, Florin Hristache Chelaru, Ionuț Crăciun, Florin Doca, Marius Jalbă, Ciprian Marin, Viorel Munteanu, Adrian Neagu, Robert Stoica. Au mai jucat: Dorin Alexandru, Tudorel Alin Neagu și Silviu State.

Mălina Smârdan este pe locul trei în clasamentul al zi din Liga a V-a cu 28 de puncte, 14 jocuri, trei puncte mai puțin, dar și un joc în minus față de locul doi ocupat de Flacăra Pechea.

Pentru formația din Smârdan urmează o etapă de pauză, duminică, 7 aprilie Mălina Smârdan stă din cauza numărului impar de echipe din campionat, urmând ca în etapa a XIX-a, 14 aprilie, să joace pe terenul celor de la Unirea Hanu Conachi.