Prutul Vlădești și-a asigurat în patru minute victoria cu Inter Tudor Vladimirescu

212

În etapa a 20-a din al doilea eșalon județean, Liga a V-a, Prutul Vlădești a jucat pe teren propriu cu cei de la Inter Tudor Vladimirescu. Formația din Vlădești a avut nevoie de patru minute pentru a se impune în derby-ul pentru locul opt cu formația din Tudor Vladimirescu, scor 3-2.

Cătălin Jalbă a deschis scorul în minutul 33, Eduard Știrbu a dublat avantajul în minutul 35, iar Ionuț Adi Tufă a desprins Prutul la scorul 3-0 în minutul 37. Oaspeții au marcat pentru prima oară în minutul 41, prin Sorin Ivașc, iar scorul final a fost stabilit în minutul 78 de Marius Susan.

Prutul Vlădești este pe locul opt în clasamentul la zi din Liga a V-a, 21 de puncte, 17 jocuri, iar formația din Tudor Vladimirescu este pe nouă cu 19 puncte, 19 jocuri. În etapa a 21-a Prutul Vlădești va juca pe terenul liderului neînvins, Avântul Valea Mărului, în timp ce Inter Tudor Vladimirescu are programat joc pe teren propriu cu Mălina Smârdan.