SC Oțelul – în derivă. A doua înfrângere în trei zile!

316

După înfrângerea de la Buzău și demisiile de la toate nivelurile SC Oțelul nu se regăsește. Formația gălățeană a pierdut sâmbătă al doilea meci consecutiv în această săptămână.

După înfrângerea de miercuri, scor 0-1, de pe teren propriu cu Șomuz Fălticeni, formația gălățeană a pierdut sâmbătă cu scorul 1-2, meciul de la Focșani, din etapa a 23-a.

SC Oțelul a marcat prima, prin Munteanu în minutul 38, și a intrat în avantaj la pauză. În partea secundă, în decurs de două minute, formația din Focșani a egalat și s-a instalat la conducere, goluri marcate de Pasăre, în minutele 61 și 63.

În clasamentul la zi din seria I SC Oțelul este pe locul doi cu 46 de puncte, 16 puncte mai puțin decât liderul SCM Gloria Buzău. Formația gălățeană mai are două puncte avans față de echipa de pe locul trei, Bucovina Rădăuți, formația ce are un meci mai puțin disputat.