Studenții au învins la Costache Negri cu 5 goluri marcate de ”Grig”

130

Liderul Ligii a IV-a, CSU ”Dunărea de Jos” a obținut a 16-a victorie stagională în etapa a XVII-a din primul eșalon județean. Formația pregătite de profesorul Savu s-a impus cu scorul 8-2 pe terenul celor de la Viitorul Costache Negri, cu 4-1 scorul pauzei.

Chiar dacă gazdele au deschis scorul, minutul 3, prin Mădălin Ciubotaru, formația gălățeană a egalat la cinci minute distanță prin Gheorghiță Țuiu.

În minutul 19 Adrian Grigoraș și-a început recitalul ofensiv cu patru goluri consecutive. ”Grig” a marcat de cinci ori la Costache Negri, Daniel Pavel s-a interpus seriei de cinci a lui Grigoraș, iar Constantin Chiciuc a închis tabela.

Profesorul Cătălin Savu a început jocul de la Costache Negri cu formula: Olaru – Ciurea, Hilohi, Lovin, Morogan, Stancu, Chiciuc, Perju, Țuiu, Izvoranu, Grigoraș. Au mai jucat: Iacob, Ignat, Pavel și Popov.

CSU conduce în Liga a IV-a cu 49 de puncte, două puncte mai mult decât echipa de pe locul doi Zimbrul Slobozia Conachi. Pentru studenți urmează jocul de pe teren propriu cu Victoria Tecuci, sâmbătă, 6 aprilie, ora 12.00, stadionul Dunărea.