Victoria Independența și Avântul Vânători și-au ”împărțit” remizele în acest sezon

81

După remiza fără goluri din turul Ligii a IV-a Victoria Independența și Avântul Vânători nu au putut fi departajate nici în meciul retur. În etapa a XIX-a cele două echipe s-au întâlnit pe terenul din Independența, iar meciul s-a terminat la egalitate, scor 1-1, același sor s-a înregistrat și la pauză. Avântul Vânători a deschis scorul, prin Cosmin Dragomir în minutul 10, gazdele au egalat după reușita lui Florin Rebegea din minutul 37.

Pentru Avântul Vânători a fost a cincea remiză din acest sezon, iar în clasament formația din Vânători este pe locul 10 cu 23 de puncte, în timp ce Victoria Independența este la al treilea rezultat de egalitate și se situează pe locul 7 cu 27 de puncte în clasamentul primului eșalon județean.

În etapa a 20-a Avântul Vânători va primi replica pe teren propriu a celor de la Juventus Toflea, în timp ce Victoria Independența are meci programat pe terenul liderului neînvins, CSU ”Dunărea de Jos”.