Victorie facilă pentru studenți cu Tecuciul

183

Echipa Universității ”Dunărea de Jos” nu a întâmpinat pre mari probleme în jocul de pe teren propriu cu Victoria Tecuci, din etapa a XVIII-a din primul eșalon județean.

Studenții profesorului Cătălin Savu s-au impus cu scorul 5-0 în jocul cu echipa din Tecuci, cu 2-0 scorul pauzei. După aproape jumătate de oră studenții conduceau cu 2-0, după golurile marcate de Perju.

Pe lângă cele două goluri macate studenții au mai irosit câteva ocazii de a marca, cele mai importante prin Grig și Izvoranu. Formația din Tecuci a iești de câteva ori din propriul teren, l-au întins pe Oli de vreo trei ori, dar insuficient pentru a învinge cel mai bun portar din fotbalul județean gălățean.

La reluare s-a jucat după aceleași coordonate, studenții s-au desprins la 3-0, gol marcat cu capul de Lucian Ignat, după ce Blănaru, din corner, ”i-a pus mingea pe cap”.

Pentru 4-0 a marcat Daniel Pavel, după o fază cerată de Sorin Frunză. Intrat pe teren aproape de finalul primei reprize fostul internațional a înșiruit câțiva adversari, i-a pasat în ”gura porții” lui Pavel, iar atacantul sosit în pauza de iarnă la CSU a marcat. Tot Pavel a marcat și golul de 5-0.

Studenții profesorului Cătălin Savu conduc în Liga a IV-a cu 52 de puncte, 18 jocuri, iar în etapa a 19-a au programat joc pe terenul celor de la Agrostar Tulucești, urmând ca în etapa a 20-a să joace pe teren propriu cu Victoria Independența.