Voința Cudalbi a revenit de la 0-3 și a învins Unirea Braniștea cu 4-3!

215

Nou promovata în primul eșalon județean Voința Cudalbi a produs surpriza etapei a 19-a din Liga a IV-a. Formația din Cudalbi a jucat pe propriul teren cu cei de la Unirea Braniștea, una dintre echipele de top ale campionatului.

Voința Cudalbi a reușit să producă una din surprizele campionatului învingând formația din Braniștea cu scorul 4-3, după ce au revenit de la 0-3!. La pauză Unirea Braniștea, locul 4 în clasamentul la zi, a intrat în avantaj, scor 3-0. Unirea a deschis scorul în minutul 34, și-a dublat avantajul în minutul 40, iar scorul pauzei a fost stabilit în minutul 45.

La zece minute de la reluare Beniamin Micu a marcat pentru 1-3, iar la două minute distanță Beny a redus din diferență la un singur gol. Cristi Costia, în minutul 62, a marcat golul egalării, iar Claudiu Stoian, în minutul 85 a trecut formația din Cudalbi în avantaj, scor 4-3.

Pentru formația din Cudalbi este a șaptea victorie stagională, iar în clasament Voința este pe locul 9 cu 24 de puncte, în timp ce Unirea Braniștea se menține pe locul 4 cu 29 de puncte. Voința Cudalbi va juca în etapa a 20-a, duminică, 21 aprilie, pe stadionul Siderurgistul, cu Quantum Club Galați, iar Unirea Braniștea va juca pe teren propriu cu Viitorul Costache Negri.