Zimbrul Slobozia Conachi a marcat de 11 ori în a 17-a victorie stagională

182

Viceliderul campionatului Ligii a IV-a s-a deplasat în etapa a 19-a din primul eșalon județean pe terenul ultimei clasate Juventus Toflea. Așa cum ușor era de anticipat formația din Slobozia Conachi s-a impus categoric, scor 11-1, cu 5-0 scorul pauzei.

Golgheterul campionatului Constantin ”Boboc” Spânache a jucat doar 56 de minute și a marcat de patru ori la Brăhășești, Toflea, Andrei Țîrțîră a reușit o dublă, Iulian Năpîrlică, Marius Postelnicu Florin Păduraru, Ionuț Munteanu și portarul Sterică Stoica au marcat celelalte goluri ale formației din Slobozia Conachi.

Zimbrul Slobozia Conachi a început jocul cu formula: Sterică Stoica – Vlăduț Antofe, Constantin Gonta, Cristian Frunză, Marius Postelnicu, Iulian Năpîrlică, Adrian Scutaru, Andrei Țîrțîră, Petrișor Tudosă, Constantin Spînache, Silviu Moise. Au mai jucat: Cosmin Matei, Ionuț Munteanu, Florin Păduraru și Narcis State.

Zimbrul Slobozia Conachi este pe locul doi în clasamentul Ligii a IV-a cu 53 de puncte, golaveraj 117-25. Pentru formația din Slobozia Conachi urmează jocul de pe teren propriu cu Gloria Ivești.