FC Universitatea s-a oprit în semifinalele Cupei

53

Gruparea gălățeană de prima ligă FC Universitatea a ratat calificarea în finala Cupei României. ”Panterele” au cedat cu scorul 1-4, la pauză 1-1, jocul cu colega de eșalon Vasas Femina Odorheiu Secuiesc. Golul formației gălățene a fost marcat de Monica Bențoiu, în minutul 15, la scorul 1-0 pentru formația harghiteană.

Meciul de Cupă a fost început de FC Universitatea cu formula: Georgiana Bobocea – Maria Stamate, Alexandra Ivan, Dumitrița Prisacari, Ana Arnăutu, Monica Bențoiu, Irina Topal, Lidia Moacă, Loredana Nica, Andreea Surcică, Carmen Marcu. Au mai jucat: Anca Nina, Elena Ivan și Olga Cușinova.

Până la finalul sezonului de debut în Liga I FC Universitatea mai are de jucat trei meciuri, iar următorul este programat pentru duminică, 19 mai, de la ora 11.00, pe terenul adversarelor din meciul de Cupă, Vasas Femina Odorheiu Secuiesc.