Oțelul a încheiat cu victorie meciurile de pe teren propriu din acest sezon

221

Gruparea gălățeană de Liga a III-a SC Oțelul a încheiat cu o victorie meciurile de pe teren propriu din acest sezon. Echipa pregătită de Tudorel Pelin a învins, scor 2-1, (1-1), CSM Râmnicu Sărat.

Oaspeții au deschis scorul, în minutul 22, iar George Cîrjan a egalat la opt minute distanță. În partea secundă golul victoriei gălățene a fost marcat de Vlad Moglan, în minutul 66.

Victoria cu formația din Râmnicu Sărat este a 15-a pentru SC Oțelul în acest sezon, iar în clasament gruparea gălățeană este pe locul trei cu 53 de puncte. Succesul cu CSM Râmnicu Sărat, coroborat cu înfrângerea celor de la Știința Miroslava, la Liești, asigură locul trei la finalul sezonului pentru SC Oțelul. În ultima etapă Oțelul are programat meci pe terenul celor de la Știința Miroslava, locul 4 cu 47 de puncte.