Studenții, deranjați de abandonul celor de la Drăgănești!

250

Ultimul meci de pe teren propriu din acest sezon de Liga a IV-a al studenților a ținut o repriză și un pic. În partea secundă, la scorul 15-1, echipa din Drăgănești, cu un efectiv redus după pauză, 7+1, a decis să renunțe la joc.

Profesorul Cătălin Savu s-a declarat deranjat de abandonul celor din Drăgănești, oferind exemplul altor campionate unde se joacă tot meciul, chiar dacă scorul ia proporții astronomice. ”Îmi doream să se joace tot meciul să pot rula toți jucătorii, nu s-a putut. Nu înțeleg de ce se întâmplă numai la noi în campionat aceste lucruri. Chiar m-am uitat la adversarii noștri, la Buzău, au câștigat cu scorul 26-1. În alte județe nu se retrag echipele de pe teren, la noi parcă este un făcut. Dar ăsta este campionatul, dăm înainte, sunt mulțumit de evoluția echipei”, a spus Cătălin Savu, antrenorul studenților.

Pentru formația studențească este al doilea meci încheiat înainte de timpul regulamentar, în etapa a XVI-a, Voința Cudalbi s-a retras imediat după reluarea jocului în partea secundă, iar la alte trei jocuri adversarii nu s-au prezentat, Juventus Toflea nu a jucat în acest sezon cu formația studențească, iar Agrostar Tulucești nu s-a prezentat la meciul retur cu CSU.