Victoria Independența s-a impus la Drăgănești după un meci cu trei lovituri de pedeapsă

152

În etapa a 22-a din primul eșalon județean Victoria Independența a obținut a noua victorie stagională. Formația din Independența s-a impus la limită, scor 3-2, la pauză 2-0, în jocul de la Drăgănești cu cei de la Avântul, după un joc cu trei lovituri de la 11 metri.

Victoria Independența a condus cu 2-0 după primele 45 de minute. Alin Alexandru a deschis scorul după paisprezece minute de joc, din penalty, iar Eduard Dumitran a stabilit scorul după 45 de minute. La reluare, în minutul 55, gazdele au revenit la 1-2, gol marcat din penalty, dar Victoria Independența s-a distanțat la 3-1, după al treilea penalty al jocului, transformat de Alin Alexandru. În minutul 65 Avântul Drăgănești a marcat din nou, dar 2-3 a fost scorul final.

După victoria de la Drăgănești formația din Independența este pe locul 7 cu 31 de puncte, 9-4-9, în timp ce formația din Drăgănești ocupă locul 12 cu 14 puncte, 4-2-16. În etapa a 22-a Victoria Independența va juca pe teren propriu cu Unirea Braniștea, iar Avântul Drăgănești are meci pe terenul celor de la Juventus Toflea.