Beny Micu a marcat de cinci ori în victoria 11-0 a Cudalbiului din ultima etapă!

456

Nou promovata în Liga a IV-a, Voința Cudalbi, a încheiat sezonul de debut în primul eșalon județean cu cea mai clară victorie din acest sezon, 11-0 pe teren propriu cu Victoria Independența.

Chiar dacă Adrian Grigoraș și-a adjudecat titlul de golgheter al campionatului în ultima etapă, cu golul care a făcut diferența marcat de ”Grig” în ultimul minut, omul ultimei etape a fost Beny Cătălin Micu, jucător la Voința Cudalbi.

În meciul de închidere a sezonului Beny Micu a marcat cinci goluri, cea mai bună performanță a fotbalistului de 18 ani în acest sezon. La pauză formația din Cudalbi a intrat în avantaj, scor 6-0, iar Beny Micu a marcat de patru ori în prima parte. Prima dată fotbalistul celor de la Cudalbi a marcat în minutul 5, în minutul 22 a reușit dubla, iar în minutele 33 și 35 a înscris alte două goluri. Al cincilea gol a fost marcat de Beny Micu în minutul 81, pentru socrul 9-0.

Celelalte goluri ale formației din Cudalbi în victoria cu Victoria Independența au fost marcate de: Costică Țicău, trei goluri, Valentin Cristi Stoian, Claudiu George Stoian și Cătălin Andrei – câte un gol.