CSU ”Dunărea de Jos” s-a înscris în Liga a III-a

293
CSU ”Dunărea de Jos” - câștigătoarea fazei județene a Cupei României

Formația universitară a depus către Federația Română de Fotbal garanția financiară pentru participarea în Liga a III-a

Promovată în Liga a III-a la finalul sezonului trecut formația gălățeană de fotbal CSU ”Dunărea de Jos” a depus documentele aferente înscrierii în campionat către FRF. ”Ne-am înscris în campionatul Ligii a III-a. Documentele necesare înscrierii au fost trimise Federației Române de Fotbal de către clubul nostru”, ne-a spus profesorul Cătălin Savu, antrenorul formației studențești.

Începând din acest sezon cluburile din Liga a III-a au obligația să depună către FRF o garanție financiară în valoare de 20.000 de lei. Conform profesorului Cătălin Savu clubul gălățean a depus către FRF garanția necesară participării. ”Ordinul de plată cu garanția financiară necesară participării în Liga a III-a a fost trimis de clubul nostru către Federația Română de Fotbal”, a completat profesorul Savu.

Altfel, formația gălățeană continuă pregătirile pentru sezonul de debut în Liga a III-a. Antrenamentele se desfășoară în fiecare zi pe stadionul Portul Roșu și Dunărea. Lotul studenților urmează să fie completat cu jucători în perioada următoare.

FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal