Studenții trec la scor de Liești și avansează în turul doi al Cupei

701

Nou promovata în Liga a III-a CSU ”Dunărea de Jos” avansează în turul doi național al Cupei României după victoria la scor, 4-1, cu colega de eșalon Sporting Liești.

La pauză studenții au intrat în avantaj, scor 1-0. Grigoraș a marcat golul primei părți dintr-un penalty obținut tot de el în minutul 35. La 25 de minute de la reluarea părții secunde Mădălin Blănaru, intrat recent pe teren, a majorat diferența la 2-0, cu un gol marcat din afara careului din lateral. Zece minute mai târziu Alexandru Perju a reușit golul zilei, din vole a marcat în poarta formației din Liești. În minutul 86 scorul a luat proporții, Mădălin Blănaru a reușit dubla și a dus scorul la 4-0. În finalul jocului, minutul 88, echipa din Liești a închis tabela. La jocul de miercuri formația din Liești a fost condusă de pe banca tehnică de directorul sportiv Dorinel Matei și antrenorul cu portarii Cristi Brăneț.

Studenții au început meciul cu formația: Bogdan Olaru- Laurențiu Iancu, Daniel Morogan, Octavian Moise, Mădălin Hilohi, Gheorgiță Țuiu, Ionuț Chiriac, Daniel Lovin, Alexandru Perju, Adrian Grigoraș. Au mai jucat: Mădălin Blănaru, Lucian Ignat, George Iacob. Antrenori: Cătălin Savu, principal, Eugen Baștină, secund.