Miercuri, un nou meci de Cupă pe stadionul ”Portul Roșu”

179

Deținătoarea fazei județene a Cupei României, CSU Dunărea de Jos, va juca miercuri, 14 august, un nou meci în Cupa României. De la ora 17.30, la stadionul ”Portul Roșu”, formația pregătită de Cătălin Savu va juca în turul secund al Cupei, faza națională, cu cei de la CSM Focșani.

Pentru studenți va fi al doilea meci de Cupă în acest sezon după ce în urmă cu două săptămâni CSU Dunărea de Jos a învins, scor 4-1, colega de eșalon Sporting Liești în primul tur național din Cupa României.

Cele două adversare de miercuri s-au întâlnit, în meci amical, la mijlocul săptămânii trecute, iar vrâncenii, echipă ce și-a anunțat intențiile de promovare în liga secundă, s-au impus cu socrul 2-1, după un meci maraton cu trei reprize de 40 de minute.

Jocul de miercuri va fi arbitrat de Sergiu Anton, iar la cele două linii au fost delegați Ionuț Traian Neacșu și Marius Bărbulescu – toți din București. Observator al jocului a fost delegat Valeriu Ibriș din Buzău.