Oțelul s-a impus în ultimul meci de pregătire al verii

539

Suporter Club Oțelul Galați a încheiat cu o victorie jocurile de pregătire din această vară. Gruparea gălățeană a jucat sâmbătă pe stadionul ”Oțelul” cu colega de serie Hușana Huși – echipă nou promovată în Liga a III-a. Echipa pregătită de Alexandru Ciobanu s-a impus în testul cu formația din Huși cu scorul 3-0, la pauză 1-0.

Pentru Oțelul au marcat Bogdan Crihană, în minutul 12, Marius Matei, în minutul 47, din lovitură de pedeapsă, și Andrei Bordeianu, în minutul 80. Meciul cu formația din Huși a fost început de Oțelul cu formula: Preda – Pop, Ghiocel, Puțanu, Manău – Zărnescu, Pleșa, Crihană, Munteanu – Grădinaru, Matei. Au mai jucat: Bordieanu, Avram, Stoian, Drăgan și Țicămucă.

Pentru formația gălățeană urmează debutul în noua ediție de Liga a III-a. În prima etapă SC Oțelul va juca pe terenul celor de la CSM Pașcani, 23 sau 24 august. Primul meci pe teren propriu în noua ediție de campionat va fi jucat de formația gălățeană în etapa a II-a cu concitadina CSU Dunărea de Jos, sâmbătă, 31 august.