Selecționata județeană a încheiat în sferturi Cupa ”Ștefan Cel Mare”

466

Timp de două zile, la Vaslui, selecționatele Asociațiilor Județene de Fotbal din Regiunea Moldova s-au întâlnit la prima ediție a Cupei ”Ștefan Cel Mare”, competiție ce a debutat sâmbătă cu faza sferturilor de finală, fază eliminatorie.

Selecționata județeană Galați a jucat în sferturi cu selecționata județului gazdă, Vaslui, pe stadionul Municipal din Vaslui. Jocul de cu selecționata gazdă s-a încheiat cu victoria selecționatei din Vaslui, scor 5-1, la pauză 3-1.

Golul selecționatei gălățene, echipă pregătită de Tudorel Pelin, a fost marcat de Gabriel Mitrofan de la Avântul Valea Mărului. Învingătoarea selecționatei Galațiului va juca în finala competiției cu echipa reprezentativă a județului Botoșani.