Alin Boșneagă a marcat de cinci ori consecutiv pentru Vânători în victoria cu Independența!

687

Etapa a III-a din primul eșalon județean a furnizat prima victorie stagională pentru Avântul Vânători. Formația din Vânători s-a impus cu scorul 9-2, la pauză 4-1, în jocul cu Victoria Independența, meci disputat pe terenul sintetic al stadionului Dunărea.

Remarcatul jocului de sâmbătă a fost Alin Daniel Boșneagă (rândul de jos al doilea de la stânga la dreapta în foto). Sportivul de 19 ani de la Vânători a marcat cinci dintre cele nouă goluri ale gazdelor în victoria cu Independența. Toate cele cinci goluri au fost marcate de Boșneagă consecutiv, primele patru în prima repriză, iar al cincilea imediat după pauză.

Alin Daniel Boșneagă este la al doilea sezon consecutiv în Liga a IV-a, iar în ediția trecută de campionat a marcat un singur gol. În etapa a II-a de sezonul trecut Avântul Vânători a învins Voința Cudalbi, la limită, scor 1-0, pe teren propriu, cu golul victoriei marcat de Alin Daniel Boșneagă în minutul 75.

Altfel, în victoria cu Independența lista marcatorilor formației din Vânători a fost completată de: Alexandru Misăilă, o dublă, Alexandru Dogau și Silviu Ilie. La al doilea meci în trocul celor de la Vânători fostul internațional a marcat primul gol pentru Avântul din Vânători.