Gloria Ivești s-a reconstruit pentru un nou sezon în L4

312

După două sezoane în care a câștigat medaliile de bronz în Liga a IV-a Galați Gloria Ivești abordează sezonul 2019-2020 cu un lot schimbat în proporție destul de mare. Legat de schimbările de la nivelul lotului am vorbit cu Sebastian Bobocea, președintele clubului din Ivești.

”Echipa noastră încearcă să-și reclădească în acest sezon un lot cu care să facă o noua figură frumoasă în Liga a IV-a. Din păcate, o parte din jucătorii noștri de bază au ales să meargă la echipe mai bogate ce luptă pentru promovare, iar alții au luat calea străinătății. Am ajuns la un acord cu atacantul Claudiu Rusu, fost la CSU Dunărea de Jos, Silviu Borșan și Costică Pătrașcu, ambii de la Avântul Drăgănești, Alin Dan Turturică, Cosmin Cărare, (Quantum Galati) sau Ovidiu Matei, (Unirea Hanu Conachi).

În pauza competițională am jucat un singur meci amical în perioada de pregătire, cu Viitorul Umbrărești, meci câștigat de echipa noastră”, ne-a spus Sebastian Bobocea.

În prima etapă Gloria Ivești s-a impus cu socrul 1-0 pe terenul celor de la Avântul Vânători, gol marcat de Gheorghe Iordache, în minutul 88. Duminică, 8 septembrie, formația din Ivești va juca primul meci de de teren propriu din noul sezon cu cei de la Agrostar Tulucești.

FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal