Lieștiul a început cu victorie meciurile de pe teren propriu din noua ediție a Ligii 3

197

În etapa a II-a din al treilea eșalon Sporting Liești a obținut prima victorie stagională. Formația gălățeană s-a impus cu scorul 2-1 în jocul de pe teren propriu cu Hușana Huși, echipă nou promovată în Liga a III-a.

La pauză cele două echipe au intrat la egalitate, scor 1-1. George Bârlădeanu a deschis scorul pentru echipa din Liești, în minutul 8 din lovitură de pedeapsă, formația din Huși a egalat la două minute distanță. În partea secundă golul victoriei gazdelor a fost marcat de George Dănăilă, în minutul 58.

Jocul cu Hușana Huși a fost început de Doru Balmuș cu formula: Vicol – Iancu, Munchiu, Dima, Tudor, Adamache, Mihu, Nica, Stan, Dănăilă, Bârlădeanu. Au mai jucat: Hodorogea, Constantinescu, Moscu și Năstase.

Sporting Liești este pe locul 10 în clasamentul la zi din seria I, Liga a III-a cu 3 puncte. În etapa a III-a Lieștiul va juca pe terenul nou promovatei CSM Bacău.