Mădălin Grădinaru: ”Este o mândrie să marchez pentru Oțelul la 16 ani!”

606

În minutul 82 al jocului cu Șomuz Fălticeni antrenorul Oțelului Alexandru Ciobanu l-a introdus în teren pe Mădălin Grădinaru, un jucător de 16 ani. La trei minute de la intrarea pe teren fotbalistul Oțelului și-a trecut numele pe lista marcatorilor cu golul de 3-0 al echipei sale. Legat de evoluția sa din meci tânărul marcator al Oțelului a spus:

Pentru mine este o mare bucurie că am dat gol la trei minute de la intrarea în teren. Este bine că nu am primit gol în meci de pe teren propriu și că am mai dat un gol. Sunt fericit că am dat gol, în special că am dat gol acasă, sper să ajut echipa cu cât mai multe goluri în continuare. Sper să prind cât mai multe minute în teren, poate am să ajung să joc chiar titular.

Este o mândrie pentru mine să marchez la 16 ani pentru Oțelul. Nu sunt mulți jucători care la 16 ani își ating acest obiectiv de a maca și să joace la Liga a III-a.

Este o bucurie pentru noi, pentru toți jucătorii parcursul de până acum, înfrângerea de la Suceava a fost un accident, ne revenim și ne vom îndeplini obiectivul”, a spus Mădălin Grădinaru fotbalistul Oțelului de 16 ani.