Studenții aduc primul punct din deplasare în Liga a III-a

339

În prima zi a etapei a VI-a din Liga a III-a nou promovata CSU Dunărea de Jos a jucat pe terenul celor de la Ozana Târgu Neamț, o altă echipă aflată la sezonul de debut în eșalonul trei.

Meciul de la Târgu Neamț, dintre cele două debutante, s-a încheiat nedecis, scor 1-1, deși studenții au avut avantaj, 1-0 la pauză, iar conform antrenorului studenților au irosit șansa victoriei în mai multe rânduri. Golul formației gălățene a fost marcat de Andrei Bădilaș, în minutul 45, în timp ce gazdele au egalat la nouă minute de la reluarea jocului.

CSU Dunărea de Jos: Enache – Ivașcu, Morogan, Moise, Manea – Bădilaș, Chiriac, Lovin, Perju – Țuiu, Grigoraș. Pentru jocul de la Târgu Neamț CSU Dunărea de Jos nu s-a putut baza pe portarul Bogdan Olaru, accidentat, el va lipsi o perioadă de la echipă, și Mațoianu, accidentat și el.

După șase etape din Liga a III-a CSU Dunărea de Jos este pe locul 15 în clasament cu trei puncte. În etapa a VII-a, 5 octombrie, CSU Dunărea de Jos va juca pe Portul Roșu cu Ceahlăul Piatra Neamț.