Aurică Drăgan, despre înfrângerea cu Aerostar: ”Echipa noastră este lipsită de experiență”

233
Foto: Sorin Pană/Sportul Ilustrat
Foto: Sorin Pană/Sportul Ilustrat

CSU Dunărea de Jos a pierdut meciul din etapa a noua din campionatul Ligii a III-a, scor 0-2, pe teren propriu cu Aerostar Bacău. Antrenorul studenților, Aurică Drăgan, a recunoscut la final superioritatea valorică a adversarului.

Am întâlnit o echipă puternică ce vine din Liga a II-a. Noi, din punct de vedere al atitudinii, am dat tot ce am putut, dar echipa noastră este lipsită de experiență, iar între cele două echipe este un anumit nivel valoric.

Cei de la Bacău au marcat golurile pe două greșeli ale noastre. Ocazii multe nu au avut, dar ca joc, consistență, au fost destul de puternici, în special pe faza de apărare. Noi nu am găsit soluțiile, am încercat două sisteme, poate cu puțină șansă pe final de joc puteam marca”, a spus Aurică Drăgan despre înfrângerea cu Aerostar Bacău.

După nouă etape de C1 CSU Dunărea de Jos este pe 13, loc de retrogradare, cu șase puncte, iar în etapa a X-a, 26 octombrie, studenții vor juca cu Foresta Suceava, tot pe ”Portul Roșu”.

FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal