Gh. Iordache readuce Iveștiul pe podium cu gol marcat în minutul 85!

298

Doar o etapă au stat cei de la Gloria Ivești în afara podiumului Ligii a patra. Cele trei puncte pierdute pe teren propriu în etapa precedentă au fost recuperate de formația din Ivești în runda cu numărul opt.

Înfrângerea, scor 1-3 cu Victoria Tecuci, a fost răzbunată de formația din Ivești cu o victorie, scor 2-1, pe terenul celor de la Muncitorul Ghidigeni, acolo unde în acest sezon a câștigat doar liderul Zimbrul Slobozia Conachi.

La Ghidigeni, pentru a-și adjudeca cele trei puncte, Gloria a revenit de la 0-1. Gazdele au deschis scorul, minutul 38 Daniel Seros, Gloria a egalat până în pauză, Liviu Nunu, minutul 43, iar Gheorghe Iordache a îndreptat cele trei puncte către Ivești cu golul din minutul 85.

Cu 17 puncte din opt jocuri Gloria Ivești, medaliata cu bronz din ultimele două sezoane, a revenit pe locul trei în clasamentul la zi din Liga a IV-a un punct avans față de echipa de pe locul patru Unirea Braniștea. De altfel, derby-ul pentru ultima treaptă a podiumului este programat chiar în etapa a noua, 27 octombrie, pe stadionul ”Nicu Nour” din Ivești.