Liderul a realizat scorul etapei din L4 cu antrenorul printre marcatori

316

Zimbrul Slobozia Conachi a realizat scorul etapei a VII-a din primul eșalon județean. ”Zimbrii” s-au impus cu scorul 11-1, 7-0 la pauză, pe terenul codașei Viitorul Costache Negri.

Printre marcatorii liderului s-au regăsit golgheterul campionatului Constantin ”Boboc” Spînache, cu patru goluri, fostul oțelar Marian Cîrjă, cu o dublă, sau chiar antrenorul ”zimbrilor” Cosmin Gîrleanu. Intrat pe teren în minutul 64, antrenorul – jucător al formației din Slobozia Conachi a marcat trei minute mai târziu primul său gol pentru Zimbrul. Ceilalți marcatori ai formației din Slobozia Conachi au fost: Tudosă, Corozel, Matei și Drăgan.

Pentru lider au jucat: Comănescu – Căldăraru, Scutaru, Antofe, Basalîc – Cîrjă, Năpîrlică, Tudosă, Scarlat – Corozel, Spînache. Au mai intrat: Matei, Drăgan și Gîrleanu.

Zimbrul Slobozia Conachi conduce în Liga a IV-a cu 21 de puncte, maximum, iar în etapa a opta va juca pe teren propriu cu Avântul Vânători, echipă ce a oprit în returul sezonului trecut din cursa pentru titlu formația din Slobozia Conachi.