Oțelul – rezultat excelent la Rădăuți. Gălățenii urcă pe doi în clasament

447

Parcursul excelent din debutul sezonului a fost continuat de Oțelul și în etapa a VII-a. Derby-ul etapei cu numărul șapte din seria I, Liga a III-a, a fost câștigat de Oțelul cu scorul 2-1 pe terenul celor de la CSM Bucovina Rădăuți.

Andrei Munteanu a deschis scorul pentru Oțelul, în minutul 37, 1-0 Oțelul a fost și scorul după 45 de minute. În partea secundă Oțelul s-a desprins la 2-0, gol marcat de Crihană în minutul 57, iar gazdele au revenit în joc prin golul marcat de Ungureanu în minutul 68, din lovitură de pedeapsă.

Alexandru Ciobanu a început meciul cu formula: Ursu – Stoian, Puțanu, Ghiocel, Manău – Munteanu, Crihană, Bordieanu, Dima – Matei, Cîrjan. Au mai jucat: Drăgan, Țicămucă, Pleșa și Zărnescu.

După victoria din Suceava cele două adversare fac schimb de locuri, Oțelul urcă pe doi cu 18 puncte din 7 jocuri, (6-1), golaveraj 13-5, în timp ce Bucovina Rădăuți coboară pe trei cu 15 puncte, 7 jocuri. Pentru Oțelul urmează derby-ul județean de pe teren propriu cu Sporting Liești, sâmbătă, 12 octombrie, de la ora 17.00.