Paul Bogdan: ”Fetele trebuie să înțeleagă că la 2-0 nu este terminat meciul”

65

Echipa feminină de volei CSU Belor a obținut a treia victorie consecutivă, scor 3-1, pe teren propriu cu CS Medgidia. Antrenorul formației gălățene, Paul Bogdan, s-a declarat nemulțumit la finalul jocului de relaxarea din jocul fetelor la 2-0.

Trebuie să înțelegem că nu putem câștiga toate meciurile la pas. Am întâlnit o echipă care este foarte bine organizată, care a servit foarte bine începând din setul trei. Știam că vom avea un meci dificil, știu că lumea se așteaptă să defilăm cu echipele care, teoretic, sunt mai slab cotate.

Nu putem să creăm clasamente înainte să jucăm. Întâlnim adversare din prima ligă și nu putem să hotărâm de la început ca ele să termine sub noi.

Fetele trebuie să înțeleagă că la 2-0 nu este terminat meciul, asta este unul din lucrurile care m-au deranjat. Pe de altă parte, după un set trei foarte prost am reușit un set patru echilibrat pe care l-am gestionat bine în momentele importante”, a spus Paul Bogdan.

Pentru CSU Belor urmează jocul de la Cluj-Napoca, duminică, de la ora 17.00. Formația gălățeană este pe șase în Divizia A1 cu șase puncte, în timp ce formația din Cluj este pe nouă fără punct câștigat în acest sezon.