Quamtum urcă la patru seria victoriilor, cu gol marcat chiar de președinte!

247
Quantum Club Galați - revelația începutului de sezon din Liga a IV-a

Gruparea gălățeană de Liga a IV-a Quantum Club Galați și-a trecut în cont a patra victorie stagională. În etapa a IX-a formația pregătită de Iulian Oprea a jucat pe terenul celor de la Viitorul Costache Negri și s-a impus cu scorul 4-1 (3-0).

Meciul a fost început de formația gălățeană cu un parțial 3-0, Adrian Huhulea a reușit al doilea hattrick consecutiv, (după cel de etapa trecută de la Independența), de data asta în 28 de minute. Huhulea a deschis scorul în minutul 8, în minutul 21 a marcat a doua oară, iar al treilea gol a fost marcat în minutul 28.

După pauză, minutul 59, gazdele au marcat golul de onoare, prin Gabriel Neagu, iar Iulian Oprea, președintele celor de la Quantum, a marcat pentru 4-1, în minutul 84. Pentru Iulian Oprea este al doilea gol consecutiv marcat, după reușita de etapa trecută cu Independența.

Cu patru victorii la activ Quantum Club Galați este pe locul șapte în clasamentul la zi din Liga a IV-a, 14 puncte. Sâmbătă, 2 noiembrie, de la ora 14.45, pe stadionul ”Siderurgistul”, Quantum va juca cu Victoria Tecuci în etapa a X-a din primul eșalon județean.