Sorin Frunză, gol de trei puncte pentru vălmăreni

478

La al patrulea joc în tricoul celor de la Avântul Valea Mărului longevivul Sorin Frunză, 41 de ani, a marcat al cincilea gol pentru vălmăreni. Cea mai recentă reușită a lui Sorin Frunză a fost una de trei puncte.

În minutul 90 al meciului de pe ”Municipalul” tecucean dintre Victoria Tecuci și Avântul Valea Mărului, la scorul 1-1, Frunză a marcat golul victoriei vălmărenilor, din penalty, reușită cu care se menține echilibrul în fruntea clasamentului Ligii a IV-a.

La Tecuci, în meciul din etapa a opta dintre Victoria și Avântul Valea Mărului, Remus Sprînceană a deschis scorul, în minutul 31, cu 1-0 pentru vălmăreni au intrat la pauză cele două echipe. La reluare minutul 65, Claudiu Tobă a egalat, dar în minutul 90 Sorin Frunză a dus victoria la Valea Mărului.

Cu cele trei puncte asigurate grație reușitei lui Sorin Frunză vălmărenii se mențin pe locul doi în clasamentul din Liga a IV-a cu un ecart de două puncte în spatele liderului Zimbrul Slobozia Conachi. În etapa a noua Valea Mărului va juca pe propriul teren cu Muncitorul Ghidigeni.