Zimbrul Sl. Conachi a marcat de cinci ori în a IX-a victorie stagională

134

Liderul din Liga a IV-a, Zimbrul Slobozia Conachi, a trecut cu ușoare emoții pentru etapa a noua din primul eșalon județean. Formația pregătită de Cosmin Gîrleanu și Florin Anghel s-a impus cu scorul 5-1, (3-1 la pauză), pe terenul celor de la Agrostar Tulucești.

Ionuț Cristian a deschis scorul, în minutul 23, însă gazdele au egalat în minutul 24, prin George Darie. Până în pauză jucătorii liderului au mai marcat de două ori prin Ionuț Cristian și Marian Cîrjă. După pauză Cîrjă a desprins ”zimbrii” la 4-1, același Cîrjă a fost eliminat, iar Florin Păduraru a stabilit scorul final în a noua victorie consecutivă a formației din Slobozia Conachi.

Zimbrul Slobozia Conachi conduce în Liga a IV-a cu 27 de puncte, maximum, iar în etapa a X-a are programat meci pe teren propriu, stadionul Dunărea, terenul sintetic, cu Avântul Drăgănești.