Cinci la rând! Victorie rapidă pentru CSU Belor

105

Echipa feminină de volei CSU Belor și-a trecut în cont cea de a cincea victorie consecutivă în actuala ediție a Diviziei A1. Fetele pregătite de Paul Bogdan au trecut cu scorul 3-0 de Rapid București, în etapa a șasea, meci încheiat după o oră și 11 minute.

În primul set formația gălățeană s-a impus cu 25-17, a doua secvență de joc a fost adjudecată de CSU Belor cu 25-18, Rapid a pus probleme doar în debutul setului, iar ultimul act s-a terminat cu scorul 25-23.

CSU Belor a început meciul cu formula: Ivana Radonjic, Maria Bouza, Daniela Lupescu, Borislava Saykova, Talita Do Nascimento, Sorina Miclăuș, Andreea Ispas- libero. Au mai jucat: Laura Simonia, Ana Marisa Radu, Violeta Stan.

În clasamentul la zi din Divizia A1 CSU Belor este pe locul 5 cu 12 puncte, iar etapa viitoare va juca pe terenul celor de la CSO Voluntari, ultima clasată, meci programat pentru 9 noiembrie.