Oțelul învinge Miroslava cu dubla lui Matei

234

Gruparea gălățeană de Liga a III-a SC Oțelul a obținut a opta victorie stagională în etapa a XI-a. Oțelul a învins cu scorul 2-1, la pauză 1-0, Știința Miroslava, meci disputat pe stadionul Oțelul.

Cele două goluri ale formației gălățene au fost marcate de Marius Matei. Atacantul de 35 de ani a deschis scorul în minutul 36, Știința a egalat în minutul 55, prin Eduard Sandu, după o eroare a tânărului portar Gabriel Ursu, iar Marius Matei, în minutul 80, a stabilit scorul final cu o execuție de clasă, lob în plasa laterală din interiorul careului. Pentru Matei este a doua dublă din acest sezon după cele două goluri din jocul cu CSU Dunărea de Jos.

Jocul cu Miroslava a fost început de Oțelul cu formula: Ursu (17 ani) – Stoian, Puțanu, Ghiocel, Pop (20 de ani), Munteanu (20 de ani), Crihană (21 de ani), Bordieanu (19 ani), Dima (18 ani), Matei, Cîrjan. Au mai jucat: Cireș (18 ani), Grădinaru (16 ani), Țicămucă (20 de ani), Farcaș (16 ani).

Cu 21 (+4) puncte SC Oțelul este în grupul celor trei echipe ce urmăresc liderul alături de Ceahlăul și Bucovina Rădăuți. Pentru SC Oțelul urmează meciul de pe terenul celor de la CSM Focșani, vineri 8 noiembrie, de la ora 14.00, în timp ce pe teren propriu gălățenii vor juca în etapa a XIII-a cu echipa secundă de la FC Botoșani.