Șase! CSU Belor la a șasea victorie consecutivă

129

Înaintea duelurilor cu Dinamo, Târgoviște sau Bacău voleibalistele de la CSU Belor au urcat la șase seria victoriilor consecutive în acest sezon. În etapa a VI-a din campionatul Diviziei A1 formația gălățeană s-a impus în minimum de seturi, scor 3-0, pe terenul celor de la CSO Voluntari.

Gălățencele și-au asigurat cele trei puncte în 73 de minute. După un prim set încheiat 25-20, CSU Belor s-a impus în al doilea parțial cu 25-16, iar ultima secvență a fost încheiată cu 25-20. Boryslava Saykova și Talita Do Nascimento au fost cele mai bune jucătoare ale meciului ambele cu câte 13 puncte realizate.

Cu 15 puncte acumulate în șase jocuri CSU Belor este pe trei în clasamentul la zi din Divizia A1. Pentru formația gălățeană urmează o serie de patru meciuri cu vecinele de clasament. Prima dată vineri, 15 noiembrie, de la ora 18.30, CSU Belor va juca cu Dinamo la Sala Dunărea.