Studenții adună puncte cu contracandidatele

251

După victoria cu CSM Bacău studenții de la CSU Dunărea de Jos și-au mai trecut în cont un punct în compania unei alte contracandidate la evitarea retrogradării. În etapa a 13-a studenții au remizat, scor 1-1, pe terenul celor de la Șomuz Fălticeni.

Gruparea gălățeană a marcat prin Alexandru Perju în minutul 32, 0-1 fiind și scorul după 45 de minute. Pe finalul jocului, în minutul 83 autorul golului Alexandru Perju a fost eliminat, la două minute distanță formația din Fălticeni a egalat și a stabilit scorul final.

CSU Dunărea de Jos: Enache – Ivașcu, Morogan, Moise, Manea, Bădilaș, Chiriac, Lovin, Ignat, Mohorîță, Hilohi, Perju. Au mai jucat: Iancu și Țuiu.

Chiar dacă au câștigat un punct studenții au coborât pe 13 în C1, 10 puncte, golaveraj 14-22, gruparea gălățeană a fost devansată de KSE Târgu Secuiesc, învingătoare azi în jocul cu Ozana Târgu Neamț.

Pentru studenți urmează jocul de pe teren propriu cu Bucovina Rădăuți, vineri, 23 noiembrie, de la ora 14.00! Din cauza alegerilor prezidențiale toată etapa a 14-a, penultima din tur, se va juca în integralitate vineri, 23 noiembrie, de la ora 14.00.