Victorie în 59 de minute pentru CSM Arcada cu Baia Mare

47

De doar 59 de minute au avut nevoie voleibaliștii de la CSM Arcada pentru a se impune în jocul de pe teren propriu cu Știința Explorări Baia Mare, într-un meci disputat în devans din etapa a IX-a, ultima din tur.

Gălățenii s-au impus cu scorul 3-0, după un prim parțial câștigat în 19 minute, scor 25-13, în setul doi gălățenii s-au impus cu 25-18, în 21 de minute de joc, iar în ultima secvență de joc CSM Arcada s-a impus cu scorul 25-12, după 19 minute.

Pentru CSM Arcada victoria cu formația maramureșeană este a șaptea în actuala ediție a Diviziei A1, iar în clasament gălățenii sunt pe primul loc cu 18 puncte. Până la finalul anului CSM Arcada mai are de jucat două meciuri în Divizia A1, la Dej, cu Unirea, sâmbătă, 30 noiembrie, și le teren propriu cu VM Zalău, 7 decembrie.

În acest an formația gălățeană mai are de jucat în Cupa CEV. În faza 16-imilor a competiției continentale CSM Arcada va juca cu finlandezii de la Savo Volley Kuopio. Turul se va disputa la 10/12 decembrie, în Finlanda, returul peste o săptămână 17/19 decembrie, la Galați.