Victorie în fața unei contracandidate pentru studenți

267

CSU Dunărea de Jos, echipă nou promovată în Liga a III-a, și-a trecut în cont a doua victorie în eșalonul trei. Studenții au învins cu scorul 2-0 (1-0), una dintre contracandidatele la salvarea de la retrogradare CSM Bacău într-un joc disputat pe stadionul ”Portul Roșu”.

Valentin Vîrlan a deschis socrul în minutul 23, iar Alexandru Perju și-a trecut în cont al doilea gol în eșalonul trei în minutul 89 al jocului.

Antrenorii Aurelian Drăgan și Eugen Baștină au început meciul de vineri cu formula: Enache – Chiriac, Morogan, Manea, Hilohi – Vîrlan, Ignat, Lovin, Bădilaș – Mohorîță, Grigoraș. Au mai jucat: Perju, Ivașcu, Blănaru, Izvoranu.

După victoria cu CSM Bacău studenții revin pe locul 12, primul sub linie, cu 9 puncte din 12 jocuri. În etapa a 13-a CSU va juca pe terenul celor de la Șomuz Fălticeni.