Zimbrul Slobozia Conachi echipă de 10! Zece victorii în zece etape de L4

201

În etapa a zecea din Liga a IV-a gălățeană liderul, Zimbrul Slobozia Conachi, a obținut a zecea victorie. ”Zimbrii” au trecut pe terenul sintetic al stadionului Dunărea de Avântul Drăgănești cu scorul 9-4. La pauză liderul avea victoria asigurată, scorul după 45 de minute era 6-1 pentru formația din Slobozia Conachi.

Așa cum era ușor de anticipat cel mai bun marcator al jocului a fost golgheterul campionatului Constantin Spînache. ”Boboc” a jucat 76 de minute și a marcat cinci goluri. În minutul 76 ”Boboc” i-a lăsat locul antrenorului – jucător Cosmin Gîrleanu. Pentru formația din Slobozia Conachi au mai marcat: Ionuț Cristian, două, Iulian Năpîrlică și Petrișor Tudosă.

Cu 10-0-0 Zimbrul Slobozia Conachi conduce în Liga a IV-a, două puncte în plus față de principala urmăritoare, Avântul Valea Mărului. Pentru echipa lui Cosmin Gîrleanu urmează cele mai importante meciuri ale turului, duminică, 10 noiembrie, de la ora 12.00, pe stadionul ”Nicu Nour” din Ivești, cu Gloria, echipă ce a oprit din cursa pentru titlu sezonul trecut Zimbrul, iar în etapa a XII-a, 17 noiembrie, este programat derby-ul campionatului Zimbrul Slobozia Conachi – Avântul Valea Mărului.