Alex Ciobanu: ”Echipa noastră este de apreciat”

166
Foto: SC Oțelul/Facebook

SC Oțelul a încheiat turul campionatului Ligii a III-a cu o remiză, scor 0-0, cu Ceahlăul Piatra Neamț, echipă ce înaintea jocului de sâmbătă ocupa poziția a doua în clasament. Antrenorul tinerilor jucători de la Oțelul, Alexandru Ciobanu, a declarat că echipa gălățeană este de admirat pentru parcursul din tur.

”Am întâlnit un adversar foarte bun, o echipă și un club foarte bun din seria noastră. Trebuie să fim realiști, sunt mult mai pregătiți ca și nivel față de clubul nostru, au o susținere mult mai importantă decât are clubul nostru. Au o serie de jucători chiar foarte buni care au trecut pe la Liga a II-a cum ar fi Petra, cum e Iliescu și alții. Chiar și noi am avut situațiile noastre în prima repriză am reușit să-i surprindem în prima repriză prin așezare, cum am pregătit jocul. După aceea ei au controlat jocul, dar eu cred că echipa noastră este de apreciat”, a spus Alexandru Ciobanu.

Cu 23+4 puncte SC Oțelul a terminat turul de campionat pe locul opt, iar dacă cele patru puncte vor fi recuperate gălățenii ar putea urca chiar pe locul cinci. În prima etapă din retur, martie 2020, SC Oțelul are programat meci pe teren propriu cu ultima clasată CSM Pașcani.

FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal