CSM Galați a terminat pe patru Cupa

453

Echipa de hochei de la CSM Galați a încheiat pe locul patru actuala ediție a Cupei României. Finala mică, disputată contra celor de la CSM Corona Brașov, la Brașov, a fost cedată de formația gălățeană cu scorul 1-5 (0-2, 0-3, 1-0). Golul gălățenilor din finala mică a fost marcat de Maxim Rybalko, pasă Alexander Neznamov, în primul minut din a treia repriză.

În cadrul turneului de la Brașov pentru CSM Galați au jucat:
Onodi Otto și Magor Szopos – portari;

Hildebrand Szabolcs, Cătălin Berdilă, Denis Zabludovski, Nagy Istvan, Mihail Rybalko, Yevgeni Yemelianenko, Maxim Rybalko, Ciprian Țapu, Pal Zsombor, Szocs Attila – fundași;

Adrian Irimia, Sergei Paior, Evgeni Skachkov, Lorincz Levente, Alexander Neznamov, Vitalii Kyrychenko, Anton Butochnov, Patrik Machala – atacanți.

Conform programării FRHG pentru CSM Galați urmează două jocuri pe teren propriu, 18 și 19 ianuarie, cu ACSH Gheorgheni în Campionatul Național de Seniori.