CSM Galați a pierdut, pe final, jocul de Cupă cu Rapid

200

Handbalistele de la CSM Galați au ratat calificarea în optimile Cupei României. Liderul seriei A din Divizia A a cedat cu scorul 20-22, la pauză 12-12, jocul cu Rapid București, ultima clasată din Liga Națională.

După un meci echilibrat, cu cele două echipe alternând la conducere, formația bucureșteană s-a desprins în câștigătoare în finalul jocului. La 20-20 cu două minute înainte de finalul jocului, Rapid a marcat de două ori consecutiv și s-a desprins în câștigătoare.

Cea mai bună marcatoare de la CSM Galați, conform statisticii oficiale, a fost Cătălin Cioaric cu 7 goluri, urmată de Lăcrămioara Cîlici cu 5 goluri marcate.

Sâmbătă, 18 ianuarie, de la ora 11.30, handbalistele de la CSM Galați vor juca în Divizia A, prima etapă din returul II, cu HCF Piatra Neamț. CSM Galați conduce seria A din Divizia A cu 30 de puncte din 10 jocuri.