CSM Galați s-a impus în primul meci cu Sapientia U23

340

Weekendul de hochei de la Galați a debutat cu o victorie a hocheiștilor de la CSM Galați. În primul meci din seria celor trei programate de vineri până duminică cu Sapientia U23 echipa de hochei de la CSM Galați s-a impus cu scorul 12-2 în fața harghitenilor.

După o primă repriză încheiată la egalitate, scor 0-0, CSM Galați s-a impus cu scorul 7-1 în a doua repriză, cu golul deschiderii scorului marcat de gălățeni la fix un minut de la reluarea jocului, iar ultima repriză a fost câștigată de gălățeni cu scorul 5-1.

Cel mai bun marcator al jocului a fost Alexander Neznamov cu 5 puncte, două goluri și trei pase decisive, în timp ce Vitali Kyrychenko a marcat cele mai multe goluri, trei.

Pentru CSM Galați au jucat:

Szopos Magor – portar; Onodi Otto – rezervă.

Mikhail Rybalko, Nagy Istvan, Evgeny Skachkov, Sergei Paior, Alexander Neznamov;

Maxim Rybalko, Evgeny Emelianenko, Vitali Kyrychenko, Denis Zabludovsky, Konstantin Pushkaryov;

Hildebrand Szabolcs, Cătălin Berdilă, Adrian Irimia, Anton Butochnov, Patrik Machala;

Ciprian Țapu, Pal Zsombor, Anton Popa, Otto Szopos, Lorincz Levente.

Sâmbătă, de la ora 18.30, este programat meciul doi, iar seria se va încheia cu meciul de duminică, de la ora 11.00.