Oțelul a rezolvat după pauză meciul cu Pașcaniul

656

SC Oțelul a debutat cu o victorie în returul campionatului Ligii a III-a. Chiar dacă au fost conduși timp de o oră de CSM Pașcani, ultima clasată cu numeroase modificări în lot față de tur, gălățenii s-au impus la final cu socrul 3-1.

La pauză formația din Pașcani a intrat cu 1-0, însă după 15 minute din partea a doua Matei a egalat, iar la două minute distanță noul venit Sevastian a trecut Oțelul în avantaj. Scorul final a fost stabilit de Stoian cu șase minute înainte de terminarea jocului.

Primul joc din retur a fost început de Oțelul cu formula: Dinu – David, Puțanu, Ghiocel, (căpitan), Sevastian, Stoian, Cireș, Crihană, Dima, Țicămucă, Matei. Au mai jucat: Manău, Nemțanu, Alecu și Farcaș.

După 16 etape din Liga a III-a SC Oțelul este pe locul șase cu 30 de puncte la egalitate cu echipa de pe locul cinci, CSM Focșani. Oțelul va juca următorul meci în etapa a 18-a, tot pe teren propriu cu Foresta Suceava, în etapa a 17-a Oțelul va sta și va câștiga 3 puncte, CSU Dunărea de Jos, adversarul oțelarilor, s-a retras din campionat înaintea returului și va pierde toate meciurile cu 3-0.