Victorie la limită pentru lider în singura etapă disputată din Liga a V-a

246
ACS Lascăr Schela - liderul din Liga a V-a

Liderul de peste iarnă din al doilea eșalon județean, ACS Lascăr Schela, a debutat în retur cu o victorie la limită. Disputat pe terenul din comuna Braniștea, meciul cu Foresta Șendreni s-a încheiat cu victoria oaspeților, scor 3-2, la pauză 1-0.

Daniel Oprea a marcat golul care a stabilit socrul primelor 45 de minute după 13 minute de joc. În partea secundă gazdele de conjunctură au egalat la unu, după golul marcat de Răzvan Mărăcine în minutul 50. La zece minute distanță Marian Hamza a trecut din nou liderul în avantaj, însă cu opt minute înainte de finalul jocului Iulian Vițel a restabilit egalitatea, scor 2-2. În finalul jocului, minutul 90, echipa ce conduce al doilea eșalon județean a izbutit golul victoriei, gol marcat de Cristian Berb.

Înaintea întreruperii campionatului Ligii a V-a ACS Lascăr Schela conduce în clasament cu 40 de puncte, 13-1-0, golaveraj 48-14, opt puncte mai mult decât echipa de pe locul doi Flacăra Pechea.