”Boboc” Spînache a deschis returul cu a treia triplă stagională

230

În singura etapă disputată din returul primului eșalon județean viceliderul la zi, Zimbrul Slobozia Conachi, a câștigat, scor 5-0, meciul de la Tecuci cu cei de la Victoria.

Victoria formației din Slobozia Conachi se datorează în mare parte evoluției lui Constantin ”Boboc” Spînache. Lider detașat în clasamentul marcatorilor, ”Boboc” a înscris de trei ori în deplasarea de la Tecuci. Atacantul formației din Slobozia Conachi a deschis scorul în minutul 6, în minutul 12 al jocului de la Tecuci a dublat avantajul ”zimbrilor”, iar ultima reușită a fost marcată în minutul 60, cea de 5-0.

Constantin ”Boboc” Spînache conduce detașat în clasamentul marcatorilor din primul eșalon județean. În 14 jocuri disputate din retur ”Boboc” a marcat de 41 de ori.

Cea mai bună performață stagională a atacantului de la Slobozia Conachi a fost nouă goluri într-un meci, cel cu Juventus Toflea. 6 goluri a marcat cu Victoria Independența, 5 cu Avântul Drăgănești.

Remarcabilă este performața lui Constantin Spînache din etapa a III-a. În jocul de pe propriul teren cu Unirea Braniștea ”Boboc” a marcat patru din cele cinci goluri ale ”zimbrilor”, toate patru marcate consecutiv.

Celelalte goluri au fost marcate de Spînache astfel: câte trei cu Viitorul Costache Negri și Avântul Vânători, două cu: Voința Cudalbi, Quantum Club Galați, Victoria Tecuci și Avântul Valea Mărului.