#Remember Lider Sportiv. ”Pelin, ce amar!” este ce mai frumoasă amintire de la Oțelul”

355

Având în vedere că sportul și-a pus pauză în perioada pandemiei, încercăm să ne reamintim de lucrurile plăcute. Astfel, ne-am propus să scoatem la suprafață cele mai interesante declarații din emisiunea Lider Sportiv, de la Radio Pro Lider FM, 92.4 FM sau www.liderfm.ro. Astăzi scoatem în evidență povestea golului marcat de Tudorel Pelin în finalul jocului cu Rapid, meci câștigat de Oțelul cu 1-0.

Am amintiri plăcute de la Oțelul, printre ele, calificările în Cupa UEFA plus acel gol memorabil din minutul 93 cu Rapid. Pe atunci la Rapid antrenor era Mircea Lucescu, iar portar Lobonț.

Am marcat golul acela cu tibia, eram pe linia porții, dacă eram mai în lateral puteam să o dau peste poartă, am dat acel gol și am trecut pe primul loc.

A doua zi pe prima pagină în ProSport titlul era ”Pelin, ce amar!”, păstrez acel ziar pentru nepoți”, spunea Tudorel Pelin la Lider Sportiv.